hello
CLOSE ×

جهان تغییر کرده است.

امروزه دیگر قیمت و محصولات، تنها عوامل برتری یک شرکت محسوب نمی¬شوند. همه چیز به تجربه مشتری بستگی دارد. این مشتریان هستند که همه چیز را تعیین می¬کنند و TeleTech به خوبی به این مسئله آگاه است.

بالغ بر 30 است کهTeleTech در سراسر دنیا به کمک برندهای مختلف آمده و با طراحی و ارائه تجارب بی¬نقص خود موجب تعامل با مشتری و خلق ارزش شده است. ما نُه جلد کتاب با موضوع راهکار جذب مشتری به چاپ رسانده¬ایم و در زمره نخستین افرادی هستیم که به طراحی و ساخت سیستم¬های ارتباطات ابری پرداخته¬ایم. روزانه از طریق کانال¬های مختلف بر تعاملات بیش از5/3 میلیون مشتری نظارت داریم. ما تمامی این موارد را تجربه کرده و انجام داده¬ایم.

به منظور انتقال دانش و مهارت خدمات‌رسانی مشتری¬ به سفارش¬دهندگان خود و مشتریان آن¬ها، برنامه تعاملی کلی را طراحی کرده‌ایم که حاصل چندین دهه برتری ما در ارائه مشاوره، تجزیه و تحلیل¬ها، تکنولوژی و ارائه خدمات است.

خدمات ما

مشاوره

ما به شما کمک می¬کنیم تا ارزش اقتصادی تجربه استثنایی مشتری خود را درک کنید و با شما همراه می¬شویم تا بتوانید برای به انجام رساندن آن برنامه ریزی کنید. ما شما را از اینکه چگونه مشتریان تمایل به همکاری دارند آگاه ساخته و سپس یاری¬تان می-کنیم تا افراد، روند کار و سیستم¬ها را طوری گرد هم بیاورید که فراتر از حد انتظارشان باشد.

تکنولوژی

ما در هر زمان، هر مکان و از طریق کانال‌های مختلف، تکنولوژی و بهترین شیوه¬ها را در اختیار شما قرار می¬دهیم تا به تجربه مشتری دسترسی داشته باشید. با تمرکز بر این موضوع که مشتریان چگونه قصد تعامل با شما را دارند این امکان را فراهم می-سازیم تا یک زیرساخت تکنولوژیکی را طراحی و اداره کنید که سیستم¬های شما را کارآمدتر کرده و رضایت مشتریان را افزایش دهد.

خدمات نظارتی

هر زمان که یک مشتری با شرکت شما وارد معامله ¬شود فرصتی برای خلق یک ارزش بلند مدت تلقی می¬شود. ما برای بهره‌برداری از همه لحظات، افراد، پروسه¬ها و تکنولوژی مناسب را گرد هم می¬آوریم. بالغ بر 30 سال است که توانایی ما در استخدام، آموزش و مدیریت برنامه¬های حرفه¬ای ارتباط با مشتری باعث افزایش سودآوری و رضایتمندی مشتری در سراسر دنیا گشته است.

خدمات پیشرفت شغلی:

در دنیایی که درآمد امتیاز محسوب می¬شود اشتغال مسیر دستیابی به آن است. ما شما را به مسیری هدایت می¬کنیم که با ترکیب منحصر به فردی از تجزیه و تحلیل¬ها، تکنولوژی و ذکاوت در فروش به این مهم دست پیدا کنید. کسب مشتری و راه¬های حفظ او، مدیریت برنامه¬ فروش¬های چند مجرایی و امور بازاریابی دیجیتال تخصص ماست.

چگونه می¬توانیم به شما کمک کنیم؟

 

بازاریابی

ما به بازاریاب¬هایی مانند شما کمک می¬کنیم تا با به‌کارگیری داده¬ها، روش¬ها و تکنولوژی اطمینان حاصل کنند که تجربه مشتری با تعهدات برند آن¬ها سازگای دارد. با استفاده از یک راهکار منسجم که مبتنی بر الگوی خرید مشتری است درآمد شما را افزایش می‌دهیم.

فروش

افزایش فروش وکاهش هزینه¬ها. ما ازاین موضوع آگاه هستیم. به همین دلیل جدیدترین تکنولوژی¬ها را با بهترین شیوه¬های فروش در هم می¬آمیزیم تا به نتیجه برسیم. ما میلیاردها دلار درآمد نهایی را برای شرکت¬های نظیر شما به ارمغان آورده¬ایم.

حمایت از مشتری

افزایش هزینه¬ها و نیز بالارفتن انتظارات مشتری، روز به روزعرصه رقابت را تنگ تر می¬کند. رویکرد استفاده از تجربه مشتری که درستی آن برای ما به اثبات رسیده موجب افزایش وفادرای مشتری و نیز حاشیه سود می¬شود. ما به 51 زبان تسلط داریم و روزانه با 5/3 میلیون مشتری در ارتباط هستیم. تجربه ما درهیچ حد و مرزی نمی‌گنجد.

تکنولوژی

هیچ چیز از این سخت¬تر نیست که بخواهیم مانند شما در تکنولوژی یکه تاز باشیم. زیرساختهای قدیمی، سیستم داده¬های نامرتبط و بالا رفتن سطح انتظارات مشتریان کار پیشرو بودن را دشوار ساخته است. ما در هر زمان و از هر طریق، ابزارها و توانایی مورد نیاز شما جهت ارائه تجربه استثنایی مشتری را در اختیارتان خواهیم گذاشت.

تجزیه و تحلیلها

سالانه اطلاعاتی با حجمی بالغ بر 300 ترابایت را در اختیار مدیرانی همچون شما قرار می¬دهیم تا از آن برای پیش¬بینی و ارتقاء انتظارات مشتری استفاده کنید و یا حتی از سطح انتظارات مشتری فراتر روید. حتی اگر هدف شما درک تجربه مشتری، اولویت-ها و یا ارزش‌ها باشد باز هم تیم تحلیل ما نگرش و شناخت لازم جهت پیشرفت را به شما القا می¬نماید.

از چه صنایعی پشتیبانی می¬کنیم؟

خودرو

طبق پژوهش گوگل 2013 در صنعت خودرو، 70% از خریداران خودرو، تجارب قبلی خود از یک برند را مبنای انتخاب قرار می¬دهند. در نتیجه سازندگان می¬بایستدیالوگی مرتبط با تجربه مشتری در پیش گیرند. ما با سازندگان همراه می¬شویم تا تجربه مشتری را طراحی و به اجرا درآوریم تا خریدارانی که تنها یک بار خرید کرده¬اند را به مشتریان دائمی تبدیل کنیم.

ارتباطات، رسانه و تکنولوژی

در صنعتی که میزان رضایتمندی مشتری در آن چندان بالا نیست حفظ وفاداری مشتریان کار دشواری است. پیشرفت زمانی حاصل می¬شود که شرکت جلب اعتماد کرده و بتواند این اعتماد - و کسب وکار- مشتریان خود را حفظ کند. چندین شرکت¬ بزرگ در این صنعت به ما مراجعه کردند و چنین رویه¬ای را در پیش گرفتند و تجربه¬ای کسب کردند که مشتریان از آن با افتخار یاد می¬کنند.

خدمات مالی

صنعت آشفتگی گسترده¬ای را تجربه می¬کند و مشتریان بیش از پیش حق انتخاب دارند. راه¬حل¬های ویژه ما در لحظات حساس، میان سفارش دهنده و موسسه اعتماد برقرار می¬سازد، ارزش مادام العمر/دائمی مشتری را افزایش داده و روابط طولانی مدت و تضمین‌شده¬ای را به همراه خواهد داشت.

بهداشت و درمان

رابطه میان بیمار، پزشک و ارائه‌کننده خدمات به سرعت در حال تغییر است. با اتخاذ رویکرد درست، می¬توان دردهای ناشی تغییر روابط و الگوها را به تجربه¬ای تبدیل کرد که به درمان توجه ویژه دارد. اساس رویکرد کلی ما ادغام تکنولوژی و توجه مشتری به برنامه¬هایی که هزینه کمتری در بر دارند، افزایش ارزش سهام داران، ارتقای سلامت و حفظ مشتری است.

دولت

بسیاری از نهادها با سیستم¬های قدیمی و دستی که نسل هاست به دلیل کمبود بودجه، تکنولوژی¬های قدیمی و یا اقتضائات دولتی خود با آن سر و کار دارند در کشمکش هستند. ما مستقیماً با نهادهای دولتی کار کرده¬ایم و نسبت به تغییر سیستم¬ها و روند کاری آن¬ها اقدام نموده¬ایم: کاهش درصد ریسک، افزایش درک عمومی و کاهش هزینه¬های عملیاتی برای خدمات حساس از نتایج کار ما بوده است.

خرده فروشی

حرف مشتری بر همه چیز مقدم است. تجربه مشتری- خوب یا بد- تأثیرگذارترین عامل است. شرکت¬ها می¬توانند راه¬های بهتری برای استفاده از منابع اطلاعات و تعاملات چند مجرایی پیدا کنند و از این طریق تغییری در چگونگی مداخله مشتری ایجاد کنند، اما تعداد این شرکت¬ها محدود است. ما به برخی از بزرگترین خرده¬فروشان جهان کمک می¬کنیم تا درآمد کسب کرده، برای برند خود مشتریان وفادار پیدا کنند و موجبات رضایتمندی آن¬ها را فراهم سازند.

سفر و مهماننوازی

طبق نظرسنجی خدمات مشتریان امریکن اکسپرس (American Express Customer Service Barometer) مشتریان بیش از پیش درمورد تجربیاتشان با مردم صحبت می¬کنند— توانایی درک نیازهای مشتری توسط یک شرکت ممکن است به شکست یا پیروزی منجرشود. ما به شرکت¬ها کمک می¬کنیم تا به لحاظ تکنولوژیکی و فردی بهتر پاسخگوی مشتریان باشند- و رابطه¬ متقابلی را ایجاد کنند مردم را به بازگشت ترغیب کنند.

TeleTech در بیش از 80 کشور و به بیش از 50 زبان خدمات ارائه می¬کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با دفتر تماس بگیرید.

++44 28 9 057 5000
با دفتر فروش محلی تماس بگیرید:
Contact Regional Sales Office

TeleTech United Kingdom
81-85 Duncairn Gardens
Belfast BT15 2GQ
United Kingdom